Bizi Takip Edin

Magazin

Madonna Eşcinsel Olduğunu Açıkladı!

Pop müziğin kraliçesi olarak bilinen 64 yaşındaki Madonna, yaptığı son TikTok paylaşımıyla gündeme oturdu. Dünyaca ünlü sanatçı yaptığı açıklamada eşcinsel olduğunu açıkladı.

Madonna

Pop müziğin kraliçesi olarak bilinen Grammy ödüllü sanatçı 64 yaşındaki Madonna, yaptıüı açıklamalar ve sosyal medya paylaşımlarıyla sık sık gündeme geliyor.

Sıosyal medya hesaplarını aktif kullanan Madonna, TikTok’ta da boy gösteriyor. Ünlü sanatçının son TikTok paylaşımı ise kafa karıştırdı.

Madonna, yaptığı son paylaşımla eşcinsel olduğunu açıkladı. Pembe iç çamaşırını atarak “Eğer ıskalarsam gay’im” yazan Madonna, kasten hedefi ıskaladı!

Magazin

Billur Kalkavan Hayatını Kaybetti!

Kanser tedavisi gören oyuncu Billur Kalkavan hayatını kaybetti.

Billur Kalkavan

Bir süredir sağlık sorunları ile mücadele eden 59 yaşındaki oyuncu Billur Kalkavan hayatını kaybetti.

Hamdi Alkan, geçtiğimiz mayıs ayında yakın dostlarından Billur Kalkavan’ı Bodrum’daki evinde ziyaret etmiş, ünlü oyuncunun bir süredir kanser ile mücadele ettiği ortaya çıkmıştı.

Oyuncu tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Hamdi Alkan, “Billur Kalkavan aramızdan ayrıldı.Işıklar içinde huzurla uyu Billurum” ifadelerini kullandı.

Devamını Oku

Magazin

Yıldız Kenter’in Kızı Hayatını Kaybetti!

Türk tiyatrosunun usta ismi Yıldız Kenter’in kızı Leyla Kenter, 70 yaşında kansere yenik düştü. Usta ismin kızının ölüm haberini meslektaşı Gül Onat duyurdu.

Yıldız Kenter Leyla Kenter

Tiyatro sanatçısı Yıldız Kenter’in kızı Leyla Kenter, hayatını kaybetti. Acı haberi ünlü sanatçı Gül Onat sosyal medya hesabından duyurdu.

Türk tiyatrosunun duayen ismi Yıldız Kenter’in Nihat Akçan ile evliliğinden dünyaya gelen kızı Leyla Kenter 70 yaşında hayata veda etti. Yıldız Kenter’in meslektaşı Gül Onat, kanserle mücadele eden 70 yaşındaki Leyla Kenter’in öldüğünü sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu.

“Anneciğine kavuştun”

Yıldız Kenter ile kızı Leyla Kenter’in fotoğrafını paylaşan Onat; “Sevgili Leylâ anneciğine kavuştun. Nur içinde yat. Çok Üzgünüm” notunu düştü.

Devamını Oku

Magazin

Çocuklarının Yanında Açıkça Cinsellik Yaşıyorlar!

Travis Barker Kourtney Kardashian

Geçtiğimiz yaz evlenen Kourtney Kardashian ve Travis Barker hakkında şok bir iddia atıldı. İddiaya göre çocuklarının gözü önünde açıkça cinsellik yaşayan çifti uzmanlar şiddetle uyarıyor.

Çocuklarınızın önünde bu kadar ileri gitmeyin!

Uzmanlar, üç çocuk annesi Kourtney Kardashian’ın, çocukları Mason (12), Penelope (10), ve Reign (7)’in gözlerinin önünde eşiyle müstehcen derecede yakınlaşmasının son derece sakıncalı olduğunu belirtti.

Ebeveynlik uzmanı ve iki çocuk annesi Kristy, bu yeni evlilerin sevgisi gibi “açıkça cinsel” sevgi gösterilerinin çocukları nasıl olumsuz etkileyebileceğini ortaya çıkardı.

“Çocuklar rahatsız olacaktır”

Kristy “Annelerini sevgi dolu bir ilişki içinde görmek çocuklar için iyi bir şey olsa da, o ince çizgi aşıldığı zaman çocuklar rahatsız olacaktır. Bu durum annelerinin partnerine ve hatta kendi cinselliklerine dair bir korku geliştirmelerine sebep olabilir.” Dedi.

Dünyaca ünlü yıldızla ilgili şok iddia! Çocuklarının gözlerinin önünde açıkça cinsellik yaşıyorlar!

Kourtney Kardashian ve Travis Barker kesinlikle pedagoji nedir bilimiyorlar

Ebeveynlik uzmanı bu çiftin pedagoji nedir bilmediğini açıkladı. “Kardashians”adlı reality şovda yer alan Kourtney Kardashian, bir böümde eşi Barker’dan çocuklarının önünde yakınlaşmamasını rica etmişti. Hatta Kardashians’ların bir bölümünde Kourtney’nin en küçük çocuğu Reign, “Iyy lütfen gözümün önünde öpüşmeyin, lütfen böyle öpüşmeyin!” demişti.

Dünyaca ünlü yıldızla ilgili şok iddia! Çocuklarının gözlerinin önünde açıkça cinsellik yaşıyorlar!

Öyleyse, ebeveynler çocuklarının önünde şefkat göstermeli mi, yoksa her şeyi gözden uzak mı tutmalı?

Ebeveynlerinin sarılıp öpüştüğünü gördüklerinde çocuklar biraz rahatsız olabilir. Ama yine de bazı yakınlıkları görmeleri gerekiyor ve bazı sevgi gösterilerinin evdeki herkes için iyi olduğu belirtiliyor.

Kristy, “Çocuklar, sevgi dolu bir ilişkinin neye benzediğini en iyi evde gördüklerinde öğrenirler ve sarılmak ve öpüşmek de bunun bir parçasıdır. Eşinize sevgi göstermek ve onların size sevgi göstermesi, çocuklarınıza sağlıklı bir ilişkinin nasıl olduğuna dair güzel bir örnek verir. Ancak bunun dozunu kesinlikle ayarlamalısınız.” Diyor.

Çocuklarınız siz bu denli yakınlaştığınızda öğürme sesleri çıkarabilir veya Reign gibi öpüşmenin durmasını isteyebilirler bu sınırı aştığınızın bir işareti olabilir.

Bununla birlikte, tamamen aşırıya kaçmak (öksürük, Kourtney ve Travis) ve çocukların önünde açıkça cinsel olmak için sınırı aşmak mümkündür.

Bu, kendilerini süper rahatsız hissetmelerine ve hatta biraz korkmalarına neden olabilir.

Cinsel olan her şey hem fiziksel hem de sözlü olarak özel tutulmalıdır.

Diğer yetişkinlerin gözünüzün önünde müstehcen olduğunu gören siz olduğunuzda nasıl hissediyorsunuz? İşte bu hissi çocuklar da yaşıyor. Bu yüzden cinsel olan her şey hem fiziksel hem de sözlü olarak özel tutulmalıdır.

Ebeveynlik uzmanı yaptığı açıklamada, “Çocuklar ilişki ipuçlarını bizden alırlar, bu yüzden çocuğunuzun partneriyle yapmasını istemediğiniz şeyleri siz de yapmaktan kaçının.” Diyor.

Çocuklarınızın görmesi iyi olacak şeyler ise şunlar:

El ele tutuşmak: İkinizin de birbirinize değer verdiğinizi gösteren, çocuklarınız için rahatlatıcı ve güven verici olacak basit bir sevgi işareti.

Spontane öpüşme ve sarılma: Eşinizi bir öpücükle şaşırtmanız veya beklemediği bir anda dev bir kucaklama yapmanız.

Çocuklarınızın önünde “Seni seviyorum” demek: Bu, duygularımızı söylemenin bir sakıncası olmadığı mesajını verir ve aynı zamanda çocuklarınıza “anne ve baba” ile her şeyin yolunda olduğuna dair güvence vermeye yardımcı olur.

Partnerinize örneğin bir fincan çay yapmak: Çocuklara fiziksel dokunuş olmadan birini nasıl seveceklerini gösterir.

TV izlerken omuz ovmak: Çocuklara iki sevgi dolu insanın birbirine nasıl baktığını göstermenin harika yollarıdır.

Devamını Oku

Kültür Sanat

Basmane’nin Renkleri Fotoğraf Sergisi Açıldı!

Fotoğraf sanatçısı Aydan Özlü’nün Basmane semtinde çektiği fotoğraflardan oluşturulan “Basmane’nin Renkleri” sergisi açıldı.

Basmane’nin Renkleri

Fotoğraf sanatçısı Aydan Özlü’nün Basmane semtinde çektiği fotoğraflardan oluşturulan “Basmane’nin Renkleri” sergisi açıldı. Sığınmacıların yaşamlarından da karelerin yer aldığı sergi 30 Ekim’e kadar Çetin Emeç Sanat Galerisi’nde gezilebilecek.

Fotoğraf sanatçısı Aydan Özlü’nün “Basmane’nin Renkleri” fotoğraf sergisi İzmir Büyükşehir Belediyesi Çetin Emeç Sanat Galerisi’nde açıldı. İzmir’in Basmane semtinde yaşayan göçmenlerin fotoğraflarının da yer aldığı serginin açılışına İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay ve çok sayıda davetli katıldı.

Basmane’nin Renkleri

“Hepimiz ayrı ayrı değerleriz”
Serginin açılışında konuşan Aydan Özlü savaştan ve baskıdan kaçan insanların Basmane’de yeni umut arayışında olduğunu söyleyerek, “Hepsi İzmir’in, belki de bazılarına göre dünyanın merkezi Basmane’deydi. Her şeyden önce insanız. Çok zor şartlar içerisinde olabiliriz. Ama bu durumdan kendi çabamızla kurtulabiliriz. Basmane’de fotoğraf çekerken bunu aklımdan hiç çıkarmadım. Din, dil, ırk ve meslek hiç önemli değil. Hepimiz ayrı ayrı değerleriz” dedi.

“Farkındalık barındıran bir çalışma”
İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu
da her fotoğrafın ayrı bir öyküsünün bulunduğunu belirterek, “Basmane hayatımızın bir gerçeği ve bu sergide buna ışık tutuyor. Bu önemli çalışma bize farklı bir gözle bakmamız gerektiğini öğretiyor. Aynı zamanda itiraz da ediyor. Bu yaşanan adaletsizliği, dramı sanat reddediyor. Umarım İzmirlilerin çoğu bu sergiyi gezer, hikâyesini dinler” diye konuştu.

Fotoğraf sergisi 30 Ekim’e kadar gezilebilecek.

Devamını Oku

Belediyelerden

İzmir İtfaiye Ekiplerinin Verdiği Konser Büyük İlgi Gördü!

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, İtfaiye Haftası’nı 27 Eylül-3 Ekim tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutladı.

İzmir İtfaiye Konser

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, İtfaiye Haftası’nı 27 Eylül-3 Ekim tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutladı. İtfaiye erlerinin yaşadıkları zorlukları ve kullandıkları ekipmanı konu alan sergiler ile itfaiye personelinin verdiği konser büyük ilgi gördü.

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, İtfaiye Haftası’nı 27 Eylül-3 Ekim tarihleri arasında düzenlediği etkinliklerle kutladı. Bir hafta boyunca yangın söndürme ve arama kurtarma tatbikatlarına katılan itfaiyeciler, eğitim çalışmaları ile de halkı yangın ve doğal afetlere karşı hazırladı. Ayrıca sanatsal etkinliklerle de haftayı süsleyen İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri 2 önemli sergi ve 1 konsere de imza attı.

İzmir İtfaiye Konser

Sahne sırası itfaiyecilerde
Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi
’nde koro şefi İnanç Menekşe yönetiminde içinde yangın ve ateş geçen şarkılardan oluşan bir konser düzenlendi. Konsere İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Şükran Nurlu, İzmir İtfaiyesi Daire Başkanı İsmail Derse, itfaiye personeli, Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve yurttaşlar katıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Klasik Türk Müziği Korosu ve İzmir İtfaiyesi Korosu 7 sanat müziği parçası seslendirdi. Ayrıca İtfaiye Daire Başkanı İsmail Derse ile İtfaiye Arama Kurtarma Afet İşleri Koordinatörü Amiri Abdül Duyulur da solist olarak sahneye çıktı.

Fotoğraflarla “Bir İtfaiyeci Yetişiyor” sergisi
İtfaiye Haftası etkinlikleri kapsamında Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde fotoğrafçı Ali İhsan Mimtaş’ın çektiği fotoğraflardan oluşan “Bir İtfaiyeci Yetişiyor” sergisi açıldı. İtfaiye eri olmak isteyen adayların karşılaştıkları zorlu eğitimleri konu alan serginin fotoğraf sanatçısı Mimtaş, bir sene süren çalışma sonucunda fotoğrafların ortaya çıktığını belirtti. Mimtaş, “Türkiye’nin en büyük afet eğitim merkezi olan İzmir İtfaiye Yangın ve Doğal Afet Eğitim Merkezi’nde zorlu ve yoğun görevlerine hazırlanan itfaiye erlerinin eğitim süreçlerine tanıklık etmek ve onları kayda almak benim için çok heyecan vericiydi. Eğitimin her anında fotoğrafçıları cezbedebilecek kareler çıktı. Sergimizde ise 40 fotoğrafa yer verdik” dedi.

İzmir İtfaiye Sergi

Dünden bugüne İzmir İtfaiyesi
Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde açılan “İtfaiye Tarihi ve Yangın Arama Kurtarma Fotoğraf Sergisi” de büyük ilgi gördü. Sergide tarihi yangın söndürme tulumbaları, oyuncak itfaiye ve ambulans araçları, geçmişten günümüze yangına müdahale ve arama kurtarma faaliyetlerini içeren fotoğrafları yer aldı.

Devamını Oku
Reklam

Çok Okunanlar