Bizi Takip Edin

Magazin

Nostradamus’un Tahminleri 2022: COVID-19, Kripto Para Birimi Ve Başka Neler Var?

Nostradamus’un 2022 için kehanetleri nelerdir?

Nostradamus Kehanetleri

Another yılı, 2021’in sonu yaklaşırken geldi ve geçti. Ve bununla birlikte, hepimiz ne bekleyeceğimizi biliyoruz; Ne yaptığımızı, neyi başardığımızı ve daha sonra ne olacağını düşünmek için bir an. Bununla birlikte, dünyanın mevcut durumuyla, belirsizlik kesinlikle zihinsel durumumuzun büyük bir parçasıdır.

Küresel bir salgın, dünyayı 21. yüzyılda duraklattı ve virüsün yeni varyantlar ortaya çıktıkça durma planları yok gibi görünüyor. Bu gerçekten bizi şu soruyu sormaya bıraktı: 2022 bizim için ne olacak? Astrologlar, numerologlar ve tarot okuyucuları tahminlerini yapmaya başlarlar, ancak günün sonunda, aralarında en ünlüsü neredeyse 500 yıl önce çoktan yaptı. Tabii ki Nostradamus’tan bahsediyoruz.

Michel de Nôtre-Dame olarak da bilinen Fransız filozof, astronom ve astrolog, 1555’te yayınlanan dörtlüklerin bir koleksiyonu olan “Les Prophéties” adlı kitabında yazdığı doğru tahminlerle tanınır.

Nostradamus Kehanetleri

Nostradamus’un 2022 için kehanetleri nelerdir?
Nostradamus’un tahminleri genellikle geniş ve geneldir; Bu nedenle, özellikle görselleştirdiği olayların gerçekleşeceği kesin tarihler hakkında ipucu vermedikleri için, ne önerdiğiniz hakkında daha kesin bir fikre sahip olmak için tercümanlarına başvurmak önemlidir. Uzmanlara göre bunlar önümüzdeki 2022 için kehanetleri.

Siyasi bir liderin ölümü.
“İlk karakterin ani ölümü, o değişecek ve krallığına bir başkasını koyacaklar.”

Bazıları için bu, uluslararası siyasi toplumun önemli bir üyesinin fiziksel olarak ortadan kaybolduğuna işaret ediyor. Bazıları spekülasyon yapıyor, Kuzey Kore’nin lideri Kim Jong-Un olabilir; diğerleri için, Büyük Britanya Kraliçesi Elizabeth; Son olarak, diğerleri ABD’nin şu anki başkanı Joe Biden’dan bahsettiğini öne sürüyor.

İklim değişikliğinin dramatik etkileri
“Güneş gibi, kafa parlayan denizi mühürleyecek, Karadeniz’in canlı balıkları neredeyse kaynayacak.”

Bu anlamda, Nostradamus, benzeri görülmemiş boyutlarda bir güneş fırtınasını, kutupların erimesini ve deniz seviyesindeki yükselişi görselleştirdi. Buna ek olarak, depremler, seller ve büyük kuraklıklar öngördü.

Enflasyon ve açlık

“Buğdayın fiyatı o kadar yüksek ki/O adam kıpırdanıyor/Çaresizliği içinde yemek yiyen hemcinsi.”

Birleşik Devletler enflasyonu kırk yılın en yüksek seviyesinde olduğu için, bunun büyük bir kargaşa yaratacağı ve muhtemelen insanların kâr için birbirlerine dönmelerine neden olacağı konusunda bizi uyarıyor. Ve yamyamlığa işaret etse de, daha çok mecazi bir şey … umarız.

AI’nın Yükselişi
“Yüksek dağın üzerinde gece dolu Ay / Yalnız bir beyne sahip yeni bilge onu görüyor / Ölümsüz olmaya davet edilen öğrencileri tarafından / Güneydeki gözler. Eller göğüslerde, cesetler ateşte.”

Teknoloji ilerlemeye devam ettikçe, yapay zeka ile ilgili endişeler artıyor. Daha fazla AI “vicdan” kazanmaya başladıkça, kehanetler bizi bunlardan birinin kendini tanımaya ve muhtemelen sistemlerimiz üzerinde kontrol sahibi olmaya başladığı konusunda uyarıyor. Her şeyin internete bağlı olduğu bir dünyada yorgun olmalıyız.

Avrupa Birliği’nin çöküşü.

“Roma zamanının kutsal tapınakları, temellerinin temellerini reddedecektir.”

Kendilerini Fransız peygamberinin yazılarını yorumlamaya adamış olanlar, onun Avrupa Birliği’ne atıfta bulunduğunu ve Brexit ile başlayabilecek ve bu yıl bu siyasi topluluğun dağılmasıyla sona erecek bir şey olan yıkımını öngördüğünü garanti ediyorlar.

Magazin

LGBT Derneklerine Avrupa Ve Amerika’dan Finansal Destek!

Batı tarafından fonlanan ve aileyi ifsad projesi olarak dünyada yaygınlaştırılmaya çalışılan LGBT sapkınlığına Avrupa ve ABD’den para yağıyor.

LGBT

Küresel bir toplum mühendisliği projesine dönüşen LGBT’liler, Türkiye’de de faaliyet alanını artırıyor. LGBT lobisi, ağırlıklı olarak sözde “sivil toplum kuruluşu” adı altında tabanını genişletmeye çalışıyor. İçişleri Bakanlığı kayıtlarına göre Türkiye’de adında ve amacında LGBT kavramı geçen kayıtlı 29 dernek bulunuyor. Bu derneklerden 22’sine küresel fonlar ve yabancı ülkeler tarafından para yardımı yapılıyor.
Gelirin yüzde 95’i dışarıdanBu sözde derneklere yurt dışından “yardım” adı altında gönderilen paralar korkunç boyutta. Dernekler Kanunu uyarınca yurt dışından yardım alan sivil toplum kuruluşlarının bu paraları harcamadan önce beyan etmesi gerekiyor. Beyanlara göre bu derneklere son 5 yıl içerisinde (2018-2022) güncel döviz kuruyla 362 milyon lira (20 milyon 66 bin dolar) para aktarıldı. Bu paralar derneklerin beyan ettikleri gelirlerin yüzde 95.08’ini oluşturdu.
Milyonlar havada uçuştuEn çok fon alan Cinsiyet Eşitliği İzleme Derneği oldu. CHP’li 10’dan fazla belediye ile ortak proje de geliştiren derneğe 5 yılda güncel dolar kuruyla 120 milyon lirayı aşkın (6 milyon 675 bin dolar) para aktarıldı. İkinci sırayı 84 milyon 188 bin lira (4 milyon 677 bin dolar) ile Kaos Gey ve Lezbiyen Kültürel Araştırmalar ve Dayanışma Derneği, üçüncü sırayı ise 77 milyon 681 bin lira (4 milyon 315 bin dolar) ile Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği aldı.
15 dolar alan da var1 milyon dolar üzerinde fon alan dernekler listesinde Hak Eşitlik Varoluş İçin Lezbiyen Gey Biseksüel Transseksüel İnterseksüel Derneği ile Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği de kendisine yer buldu. Diğer dernekler ise 962 bin dolardan 15 dolara kadar yurt dışı bağışı ile listeye girdi. Derneklerin gelirlerinin yüzde 5’ini oluşturan yerli bağışçıları kimlerin oluşturduğu ise merak konusu oldu.
Bu paralar nereye gidiyor?Yapılan beyanlara göre dernekler, aldıkları fonlarla panel, çalıştay, konferans gibi faaliyetler yürüttü. Özellikle 2021-2022 yıllarında Türkiye’de bulunan trans mültecilere yönelik projeler hazırlandı. Türkiye’de LGBT’lilerin ailelerine destek veren etkinlikler gerçekleştirildi. Ayrıca Türkiye’deki üniversite öğrencilerine yönelik LGBT hakları ve aktivizmi üzerine eğitim, online buluşmalar, konferans vb. faaliyetler düzenlendi.

En çok destekleyen ülke İsveç

Derneklere fon aktaranların yelpazesi oldukça geniş. Ülke bazında en çok fonu 74 milyon lira ile İsveç aktardı. Onu sırayla Belçika, ABD, İngiltere, Almanya, Hollanda, Norveç, Fransa, Makedonya ve Kanada takip etti. Kuruluş olarak da en çok yardım Avrupa Birliği (AB) ve Birleşmiş Milletler’den (BM) geldi. İsveç Konsolosluğu, ABD Büyükelçiliği, Hollanda Büyükelçiliği gibi yabancı devletlere bağlı misyon temsilcilikleri de fon aktaran kuruluşlar arasında.

Devamını Oku

Magazin

Zerrin Özer Sahneye Geri Dönüyor!

Üç ay önce müziği bıraktığını açıklayan Zerrin Özer, “Dayanamıyorum” diyerek sahnelere dönmeye karar verdiğini duyurdu.

Zerrin Özer

64 yaşındaki Zerrin Özer, bundan yaklaşık üç ay önce müziği bırakma kararı aldığını duyurmuştu. Müziği bırakma kararını “Mesleki kariyerimi kendi irademle noktaladım” şeklinde dile getiren 64 yaşındaki Özer, mesleğine dönmeye karar verdi.

“SAKIN ÇOK KIZMAYIN OLUR MU?”
Sosyal medya hesabından yeni bir paylaşımda bulunan Özer şöyle konuştu: “Yok dayanamıyorum, dayanılmıyor… Şarkı söylemeden, konserde sizlerle göz göze gelmemek, sizlerin enerjisini almadan yaşayamıyorum. Sizin Zerrin’iniz deli vallahi deli! Ne yapayım? Ben böyleyim… Sakın çok kızmayın olur mu?”

ZERRİN ÖZER KİMDİR?

Zerrin Özer, 4 Kasım 1957’de başkentte dünyaya geldi. Zerrin Özer ilk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Janis Joplin hayranlığı ile büyüyen Özer, 1975’te katıldığı bir TRT yarışmasında birinci seçilerek ilk plağı olan Bizler ve Sizler / Yalvarırım’ı yayınlamıştır.

Devamını Oku

Diğer

İmamoğlun’dan Tarkan’a Konser Teklifi!

Dünyaca ünlü sanatçı Tarkan İzmir’in kurtuluşu dolayısıyla verdiği konserle günlerce konuşulmuştu. İzmir’de fırtınalar gibi esen Tarkan hakkında bomba bir iddia ortaya atıldı. Tarkan’ın İzmir’den sonra 29 Ekim’de de sahneye çıkacağı iddia edildi.

Ekrem imamoğlu - Tarkan

İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yıl dönümü kentte büyük bir coşkuyla kutlandı. Tarkan’ın konser verdiği Gündoğdu Meydanı’na yüz binlerce kişi akın etti.

Tarkan’ın konserden tek kuruş almadığı açıklanmış ve konserin tüm gelirini hayır kuruluşlarına bağışladığı öğrenilmişti. Tarkan’ın İzmir konseri ücretsiz açıkhava konserleri arasında “dünyanın en kalabalık ilk 5 konserinden biri” olarak kaydedilmişti.

İstanbul’da konser verecek mi?

Günlerce konuşulan konserden sonra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 29 Ekim kutlamaları için Tarkan’a teklif götürdüğü iddia ediliyor. Ekrem İmamoğlu’nun, “29 Ekim’de de İstanbul’da sahneye çık” diyerek Tarkan’ı davet ettiği konuşuluyor.

Devamını Oku

Magazin

Tarkan Konser’in Gelirini Bağışlayacak!

Darüşşafaka, Tarkan’ın İzmir konseri gelirinden bağış aldığını açıkladı

Tarkan Konser

Tarkan, İzmir’in kurtuluşunun 100’üncü yıl kutlamaları kapsamında 9 Eylül’de Gündoğdu Meydanı’nda yüz binlerce kişiye konser vermişti.

Konserin ardından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Tarkan’ın, alacağı ücreti hayır işlerine harcayacağını açıklamıştı.

Gazeteci İsmail Küçükkaya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Tarkan’ın konser geliriyle Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı ve Darüşşafaka’ya bağışta bulunacağını açıkladı.

Megastar, yaptığı bağışla öğrencilerimiz için yeni enstrümanların alınmasına ve yeni sanat atölyelerinin açılmasına da olanak tanıyacak”

Darüşşafaka Eğitim Kurumları da sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda “Türkiye’nin Megastarı Tarkan; 9 Eylül’de İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı vesilesiyle verdiği konserin ardından, 159 yıldır nitelikli eğitimle yaşamları değiştiren Darüşşafaka’ya bağışta bulundu” ifadelerine yer verdi.

Açıklamada, “Kültür ve Yaşam Merkezi”nin açılmasına ve 1000’e yakın Darüşşafakalı öğrencinin sanatla iç içe yetişmesine destek olan Megastar, yaptığı bağışla öğrencilerimiz için yeni enstrümanların alınmasına ve yeni sanat atölyelerinin açılmasına da olanak tanıyacak” denildi.

Devamını Oku

Magazin

Athena Grubu Hayranlarını Üzecek Haber!

Athena grubunun gitaristi Hakan Özoğuz’un lenfomaya yakalandığı öğrenildi.

Athena Grubu

Athena grubunun ikiz kardeşlerinden Hakan Özoğuz’dan üzücü bir haber geldi. Özoğuz’un lenfomaya yakalandığı öğrenildi.
Tv100’ün haberine göre; 45 yaşındaki Özoğuz, geçtiğimiz günlerde Amerikan Hastanesi’nde tedavi gördü.
Tedavisi nedeniyle bir süredir bazı konserlerde yer alamayan Özoğuz’un hastaneden taburcu olduğu öğrenildi.
Özoğuz da 11 Ağustos’ta tedavi nedeniyle bir süre konserlere katılamayacağını Twitter’dan duyurup “Daha önce de paylaşmış olduğum rahatsızlığımın tedavisinden dolayı önümüzdeki konserlerin bazılarında yer alamayabilirim. Sahalarda görüşmek üzere arkadaşlar” demişti.

Devamını Oku

Çok Okunanlar